Deljenje

ИСТОРИЈСКИ УСПЕХ

Пише: Д. Илић

Рукометашице "Радничког 1964" у баражу утакмици за попуну Супер Б лиге савладале екипу "Младог Радника" из Радинца резултатом 26-23, (полувреме 7-9) и тако оствариле историјски успех пласманом у савезни ранг такмичења.

Није све изгледало као што крајњи резултат показује. Млада и недовољна искусна екипа "Радничког" оптерећена важношћу утакмице само на почетку стекла почетно вођство голом Јасмине Колак. Искусније рукометашице "Младог Радника" су брзо дошле до своје игре и контролисале резултат током целог првог полувремена. Крагујевчанке су у овом делу игре промашиле чак четири седмерца,више контранапада и зицера,а на одмор се отишло вођством номиналног домаћина резултатом 9-7.

Ни почетак другог дела игре није много доброг донео рукометашицама Радничког, које су биле у константном заостатку од пар голова све до максималних пет разлике (17-12, 42. мин). У тим тренуцима долази до великог преокрета. "Раднички" појачава агресивност у одбрани,Јелена Појужина спушта „ролетну“ на гол, севнули су препознатљиви контранапади и голом Невене Алексић са пенала ( 48. мин.) долазе до изједначења ( 18-18).Од тог момента на терену је постојао само један тим, Крагујевчанке су показале своје право лице и у 56-ом минуту голом Ајлин Бјелак из контранапада долазе до максималних 5 голова предности ( 20-25).До последњег звука сирене су рутински привеле утакмицу крају за коначних 23-26 и почетак великог славља.

-Већини наших играчица ова утакмица је круна досадашње каријере. Важност и оно што она доноси им је „скратила руке“ и спутала их да покажу оно што знају. Требало нам је дуго времена да дођемо до своје игре, агресивне одбране и лаке реализације напада. Честитам мојим девојкама на пласману у Супер Б лигу, заслужиле су преданим радом на тренинзима. Посебно бих се захвалио великом броју наших навијача који су дошли да нас бодре,као и свима у клубу који су веровали у нас - поручио је шеф стручног штаба Родољуб Курандић.

У редовима "Младог Радника" најефикасније су биле Милена Којић са 7 и Милица Ристић са 5 погодака, док су код екипе "Радничког" голгетерски расположеније од осталих биле Јасмина Колак и Ајлин Бјелак са по 6 постигнутих голова.

Играч утакмице: Јасмина Колак

РК Млади Радник –РК Раднички 1964: 23-26 (9-7)
Велика Плана: Хала Спортова Гледалаца : 400
Судије: Јован Цветковић,Лука Петровић
Седмерци: Млади Радник 2 (1), Раднички 5 (1)
Искључења: Млади Радник 12 мин, Раднички 6 мин
Млади Радник: Митровић, Ристић 5, Палочевоћ 1, Ђорђевић 2, Нинић М. 4, Нинић Н.3, Савић Ј.,Савић Д.,Матић, Филиповић 1, Живковић , Којић 7, Ђорђевић.
Раднички 1964: Појужина Ј. ( 18 одбрана), Ђорђевић 1, Радосављевић, Срећковић, Колак 6, Васић 2, Тодоровић 2, Благојевић , Хасановић , Влашковић Ања, Микић, Влашковић Анастасија, Петровић 2, Алексић 5, Бјелак 6, Појужина Ж. 2.

Почетак првенства је заказан за прву недељу октобра. "Раднички" ће у првом колу гостовати у Инђији истоименој екипи.

ГАЛЕРИЈА ФОТОГРАФИЈА: Најлепше фотографије прелепе Шумадије.
НАЈБОЉИ РЕЦЕПТИ: Најбољи рецепти култног шумадијског ресторана "Библиотека код Милутина"